Ось уже три дні поспіль у Великій Британії вмирає більше тисячі інфікованих на добу. У четвер кількість померлих досягла 1 162, що стало найвищим добовим приростом з 21 квітня, коли був встановлений попередній антирекорд — 1 224 смерті за добу. Загальна кількість смертей серед людей, хворих COVID-19, досягла 79,8 тис., що є найбільшим показником у Європі. Відповідно до іншої методики підрахунку, що також використовується британською владою, цей показник перевищив 82,6 тис.
Ось уже протягом 11 днів у королівстві реєструється більше 50 тис. випадків зараження в день. За останній тиждень їхня кількість зросла на 30% в порівнянні з попереднім семиденним періодом і тепер наближається до 3 млн.
Згідно зі статистикою ВООЗ — в Сполученому Королівстві 2 836 805 випадків захворювання, 77 346 осіб загинули.
У п’ятницю науково-консультативна група з надзвичайних ситуацій при британському кабінеті міністрів повідомила про збільшення базового коефіцієнта репродукції®, що показує швидкість поширення вірусу. За останній тиждень він зріс з 1,1-1,3 до 1,0-1,4, і це означає, що 10 хворих встигають заразити 10-14 осіб, а кількість носіїв інфекції швидко зростає. На південному сході Англії показник R дорівнює 1,1-1,5.
Згідно з оцінками Національної статистичної служби Сполученого Королівства, близько 2% жителів Англії зараз заражені коронавірусом. Для Лондона цей показник наближається до 3%. У зв’язку з загрозою переповнення столичних лікарень при збереженні поточних темпів поширення інфекції мер Лондона Садік Хан у п’ятницю оголосив в столиці режим надзвичайної ситуації, закликавши людей не виходити з дому без вкрай вагомих причин. Режим НС повинен дозволити залучити додаткові ресурси до боротьби з інфекцією на території міста.
Вкрай складна епідемічна обстановка складається в країні через поширення мутованого штаму коронавірусу, який, згідно з попередніми оцінками експертів, може бути на 50-70% більше заразним. Уряд був змушений вжити жорстких заходів для боротьби з інфекцією і оголосив у понеділок про запровадження вже третього карантину. Тоді прем’єр-міністр королівства Борис Джонсон заявив, що в іншому випадку лікарні країни через три тижні перестали б справлятися з навантаженням.