“...думаю, що буде обговорення питань, пов’язаних з імплементацією угоди про асоціацію. Наскільки я знаю, в команді Президента готуються питання до обговорення, там є якісь наші пропозиції, адже після голландського референдуму у всіх виникла в Європі думка, що угода про асоціацію вже спалена. Потім її вдалося врятувати і на сьогоднішній день вона набирає чинності”, — зазначив Т.Чорновіл.
Разом з тим, експерт додав, що з 1 вересня Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде офіційно діяти, повноцінно, але інституції, які мають забезпечити її виконання не створені, або ж існуючим не дали повні такі повноваження.
“Тобто, основні країни Європейського союзу, так званий „внутрішній ЄС“, має прийняти відповідне рішення, і про це Порошенко розмовляв з Дональдом Туском, як президентом Європейської ради. Проте паралельно тут потрібна підтримка основних європейських політиків. З Меркель вони теж на цю тему, наскільки я розумію, розмовляли . Зараз це буде розмова з Е.Макроном”, — зазначив він.
Т.Чорновіл додав, що “найближчим часом можна очікувати, ближче до осені, переговорів в телефонному чи звичайному форматі ще з керівництвом Іспанії та Італії, оскільки на сьогодні у “внутрішній ЄС” входять чотири країни.
“...з ними Порошенко буде вести дискусію, щодо того, щоб реальним змістом наповнити Угоду про асоціацію, щоб вона могла швидко і ефективно працювати і давати результати. Тобто ця тема з Макроном теж буде обговорюватися точно і безумовно. На сьогоднішній день ми бачимо, що зацікавленість вже є. Макрон досить відверто її демонструє і він про Україну висловлюється в позитивних тонах”, — відзначив експерт.
Крім того, Т.Чорновіл зазначив, що оскільки український ринок стає привабливішим, то це може зацікавити Францію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Е.Макрон може стати промоутером української ідеї серед світових лідерів
“Французькі виробники в Україні представлені не надто активно. Менше ніж могли би, менше від свого потенціалу. Відповідно це може зацікавити Францію. Якщо французькі фірми зможуть бути включені в модернізацію нашої енергетики, зокрема ядерної енергетики, це колосальний інтерес для Франції”, — додав поліолог.
Нагадаємо, 26 червня П.Порошенко відвідає з робочим візитом Францію.
Програмою візиту передбачено зустрічі Глави Української держави з новообраним Президентом Франції Е.Макроном, Прем’єр-міністром Французької Республіки Е.Філіппом та Головою Сенату Франції Ж.Ларше.