“Отруєння грибами є найбільш важким харчовим отруєнням людини. З початку цього року в Україні зареєстрували отруєння дикорослими грибами 14 людей, з них четверо — діти. Летальних випадків не було”, — йдеться у повідомленні.
За інформацією МОЗ, навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати: жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, дітям до 12 років, людям літнього віку.
Також у МОЗ розповіли, як не отруїтися грибами:
— найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі;
— не купуйте гриби на стихійних ринках;
— не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
— не куштуйте сирі гриби;
— готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
— варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хв.
“Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), марення, поява галюцинацій”, — йдеться у повідомленні.
Перша допомога у разі отруєння грибами:
— терміново телефонуйте до “швидкої”;
— промийте шлунок простою водою;
— дотримуйтеся постільного режиму;
— пийте багато рідини, це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
— прийміть сорбенти.
“Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм”, — додали в МОЗ.
Нагадаємо, 4 червня, до ДУ “Кiровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” надiйшло повiдомлення про реєстрацiю першого випадку отруєння дикорослими грибами.