У такий спосіб одна з найбільших культурних інституцій країни долучилася до проекту “Коли тиша заговорила”, присвяченого людям, що втрачають слух. Експеримент став новаторським не тільки для України, але й для всієї Європи, повідомили організатори.
“... ви чули тишу. Не хвилюйтесь, будь-ласка, менше ніж за хвилину світ музики повернеться, і ви побачите оперу „Набукко“ у звичній для вас постановці. Ви чули тишу, бо кожен 10-й у цій залі, можливо, втрачає слух і не здогадується про це. Ви чули тишу, адже понад 3 мільйони українців мають проблеми зі слухом....”, — звернулись організатори до публіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коли тиша заговорила": в Україні стартував проект популяризації мови жестів
Закінчувалося звернення закликом перевірити свій слух та підтримати людей, світ яких поглинає тиша.
Втрата слуху — поширена проблема не лише в Україні. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі налічується понад 466 мільйонів людей з інвалідністю по слуху і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз.
На основі проекту “Тиха опера” організатори створять соціальний ролик, який буде презентовано вже до кінця травня 2018 року.