"Напередодні навчань ми отримали повідомлення про закриття однієї з ділянок Чорного моря. Ви дивуєте нас, втім ми звикли до такої поведінки Росії, але ви також дивуєте міжнародних партнерів. Ми змінили район навчань, ми не зобов’язані були діяти саме в тому районі. Будемо укріплювати навички з виконання задач на морі, в повітрі та на суші разом із нашими партнерами", – сказав адмірал.
Керівник навчань від США, командир тактичного з’єднання "65" капітан 1-го рангу Метью Ліман заявив, що, на його думку, найважливішим компонентом навчань цього року є саме ускладнення організації й координація спільних зусиль.
"Ми повинні пам’ятати, що навчання Sea Breeze-2019, які розпочинаються сьогодні, готували протягом останнього року. Впродовж цього року представники 19 країн брали участь у плануванні навчань, відвідували Київ та Одесу. У 2019 році вперше в історії навчань братиме участь новий американський катамаран (американське судно забезпечення USNS Yuma, спущене на воду у 2016 році)," – зазначив Ліман.
Він також додав, що завдяки цим навчанням американській флот вчиться виконувати бойові задачі в Чорному морі разом із партнерами.
Також капітан наголосив, що ще до початку навчань цього року американські й українські морські піхотинці провели спільні навчання, які він оцінив дуже високо.
Нагадаємо, в Одесі сьогодні розпочалися Міжнародні навчання Sea Breeze-2019.
Під час навчань Sea Breeze-2019 від України буде 9 кораблів, 2 літаки та гелікоптери.