"У нас на сьогодні для того, щоб отримати дозвіл на угоду оренди землі, необхідно проводити його через сесію. Це дуже негнучкий документ, його не можна змінити – тільки через сесії. Коли договір оренди завершується, необхідно знову через сесію проходити, а якщо депутати не проголосують – тоді що? Це такі радянські, кумедні речі, які необхідно спрощувати", - вважає Л.Парцхаладзе.
Також він зауважив, що серед державних будівельних норм є багато таких, які не відповідають реаліям. Крім того, залишається питання дерегуляції в будівельній сфері, а також захист прав інвесторів, які на сьогодні захищені дуже слабко.
"Велика проблема у нас з довгобудами. У столиці їх десь близько 80, а по Україні десь близько 400. Я вважаю, що має нести відповідальність місцева влада, адже вона видає дозволи", - сказав Л.Парцхаладзе.
Нагадаємо, голова правління - президент ПАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір також вважає, що однією з перешкод розвитку будівельної галузі, а особливо житлового будівництва, є процедура землевідведення.
“Фактично законопроекти щодо відведення ділянок не працюють! Без аукціону нова земля нікому не відводиться. У підсумку все стоїть, нормального механізму виділення земельних ділянок під житло немає”, - вважає І.Кушнір.
Він пояснив, що на практиці знайти вільну ділянку під забудову можна тільки якщо вона вже в чиїйсь власності, і договір укладається безпосередньо з власником.
“Тобто суто взаємовигідні відносини двох юридичних осіб. Стимулювання будівельної галузі? Преференції для розвитку економіки? Ні, не чули”, — резюмував І.Кушнір.