Сама головна арена будується на місці старого національного стадіону, зведеного до токійської Олімпіади 1964 року. Будмайданчик обнесений невисоким білим парканом, на якому встановлені необхідні в Японії вимірювачі рівня шуму, а всі виїзди обладнані технікою для миття коліс великовантажних машин, щоб бруд не розносився по місту. На території навколо висаджені численні дерева, поки і відносно молоді, а з обрамляють арену галерей звисають різні рослини, висаджені в діжках.
Неподалік від стадіону вже відкрито маленький парк, де встановлені олімпійські кільця і статуя батька сучасної Олімпіади і другого за рахунком президента Міжнародного олімпійського комітету П’єра де Кубертена. Також тут можна ознайомитися з зменшеними копіями чаш для олімпійського вогню, встановлених під час Олімпійських ігор в японських містах Токіо (1964), Саппоро (1972) і Нагано (1998).
Офіційні заходи до початку відліку, перегляд при переході на YouTube
Спочатку будівництво Олімпійського стадіону в Токіо мало проходити за проектом знаменитої на весь світ британки іракського походження Захі Хадід, яка померла в 2016 році, проте через його складність і дорожнечу — близько 2,2 млрд доларів — столична влада зіткнулася з масштабною критикою на свою адресу. Після палких дебатів від нього довелося відмовитися, а токійська адміністрація стала шукати іншого архітектора з новою задумкою.
Автором проекту, який отримав схвалення уряду, став японець Кенг Кума. Його план заснований на традиціях національної японської архітектури в стилі “дерево і зелень”, в ньому використані мотиви древніх середньовічних споруд. Стадіон підкреслено екологічний і вміло вписано в навколишній ландшафт.
У порівнянні з проектом Хадід вдалося практично в два рази — до 1,2 млрд — знизити будівельний кошторис, проте місткість арени також довелося скоротити з 80 тисяч до 68 тисяч осіб. Крім того, самі роботи зі зведення нової конструкції були розпочаті в грудні 2016 року — на 14 місяців пізніше запланованого терміну.
Одним з найбільш грандіозних проектів до Ігор 2020 року стало будівництво Олімпійського селища для спортсменів на насипному острові Харумі в Токійській затоці. Загальна площа забудови становить близько 13 гектарів, ще п’ять гектарів у новому районі займуть парки, інфраструктура і т.д. Всього в першій черзі тут з’явиться 21 житловий будинок висотою від 14 до 18 поверхів, де під час Ігор будуть жити спортсмени.
Після Олімпіади будівництво в районі продовжиться: планується звести ще два висотних житлових і офісних будівлі висотою близько 50 поверхів, дитячі сади і школи. В цілому до 2023 року, коли почнеться заселення, буде здано 5,6 тисяч квартир, а населення району складе не менше 12 тисяч жителів.
Підготовка до Ігор 2020 року переходить у фінальну стадію, і, згідно з запевненнями японської влади, ніяких запізнень за термінами здачі поки що немає. Міжнародний олімпійський комітет також дав висновок про високий ступінь готовності японської столиці до Олімпіади.
25 спортивних об’єктів розташовані в Токіо, при цьому більшість з них сконцентровані в портовій частині міста, в тому числі на насипних островах в затоці. Ще 17 об’єктів знаходяться за межами столиці. Наприклад, футбольний турнір частково пройде на стадіонах в північно-східній частині основного острова Хонсю і в Саппоро на північному острові Хоккайдо, а матчі з бейсболу та софтболу відбудуться на арені в префектурі Фукусіма.