Особистий представник діючого голови ОБСЄ по Нагірному Карабасі Анджей Каспршика поінформував учасників зустрічі про ситуацію в зоні вірменсько-азербайджанського конфлікту, вказавши, що отримує інформацію безпосередньо з місць подій і від місцевих інформаторів на найвищому рівні. Каспршика вказав, що ОБСЄ готова відправити своїх представників в зону конфлікту і відновити моніторинг, як тільки дозволить ситуація.
Представники країн-співголів Мінської групи — Франції, Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки — підтвердили заклик співголів до всіх сторін негайно припинити бойові дії і відновити переговори для пошуку шляху сталого врегулювання конфлікту. Представник США в ОБСЄ Джеймс Гілмор застеріг треті сили від втручання в конфлікт між Вірменією і Азербайджаном, вказавши, що воно може привести лише до загострення ситуації в регіоні.
27 вересня влада Вірменії звинуватила Азербайджан у наступі в невизнаній Нагірно-Карабахській республіці. В Азербайджані заявляють, що наступ став відповіддю на обстріл з вірменського боку.
Нині у Вірменії й Азербайджані оголошені воєнний стан і мобілізація. “Загальна мобілізація” також була оголошена і в самопроголошеній Нагірно-Карабахської республіки. Обидві сторони звинуватили одна одну у використанні важкої артилерії, повідомляють про десятки загиблих, зокрема, цивільних жителів, і сотні поранених людей.
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни — всього до 20% міжнародно визнаної території.
Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Попри те, що Вірменія надає самопроголошеній Нагірно-Карабахській республіці військову допомогу, офіційно ні вона, ні будь-яка інша країна світу незалежності Нагірного Карабаху не визнає.
Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.