Що відомо
Причиною став спільний брифінг, який пройшов в 2018 році після зустрічі Путіна з попереднім президентом США Дональдом Трампом, стверджують співрозмовники видання. За їхніми словами, співробітники адміністрації Байдена пам’ятають, як на тому заході Путін “взяв верх” над Трампом.
Тоді глави держав обговорили в тому числі передбачуване втручання в американські вибори 2016 року, і Путін запевнив, що російська сторона цього не робила. В результаті Трамп “повірив на слово президенту Росії”, а не висновкам американських розвідслужб, пише NYT. Позиція Трампа викликала критику у Вашингтоні, наприклад, сенатор Джон Маккейн назвав цю зустріч “одним з найганебніших виступів американського президента” на його пам’яті.
Деталі
Як повідомили 12 червня в американській адміністрації, окрема прес-конференція Байдена стане найбільш підходящим форматом, щоб обговорити з вільною пресою теми, порушені на зустрічі. При цьому раніше прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі називала спільний брифінг двох президентів найкращим варіантом.
Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що відмова від ідеї спільної прес-конференції не говорить про невисокі очікування щодо результатів саміту. Він нагадав, що після зустрічі Байдена з британським прем’єром Борисом Джонсоном раніше на цьому тижні також не стали проводити спільний брифінг, і “швидше за все, це практика американського президента”. За словами Пєскова, Путін після переговорів також вийде окремо поспілкуватися з журналістами.