Деталі
Раніше, у червні 2021 року ФБР з правоохоронцями Німеччини, Нідерландів та Румунії домоглося закриття веб-магазину Slipp, що торгує вкраденими обліковими даними. У жовтні 2021 року припинив існування проект White House Market, натхненний серіалом "У всі тяжкі", пов'язаний з продажем заборонених речовин. У січні 2022 року роботу припинив ринок Monopoly Market, який торгує наркотиками. У тому ж місяці про закриття оголосив даркнет-ресурс UniCC, який займався продажем викрадених кредитних карток.
"Гідра" ж була нелегальним торговим майданчиком з найвищим оборотом у світі. За один лише 2020 рік через сайт було здійснено продаж на загальну суму не менше 1,23 млрд євро. "Гідра" функціонувала протягом як мінімум 7 років. Ресурс був доступний через Tor з 2015 року і займався не лише посередництвом при продажу наркотиків – через сайт вели продаж персональних даних та підроблених документів. У ході розслідування з'ясувалося, що на "Гідрі" було зареєстровано понад 17 млн користувачів з усієї земної кулі, а кількість продавців нелегальних товарів становила понад 19 тисяч.
Федеральне відомство у кримінальних справах (Вісбаден) та Центр боротьби зі злочинністю в інтернеті при федеральній прокуратурі повідомили, що в результаті відключення серверів "Гідри" було вилучено 543 біткоїни на суму 23 млн євро. У розслідуванні брали участь американські спецслужби та органи влади США.
Сайт "Гідра" вважається дітищем Москви, світові видання називають його "російськомовним", "російським", і операція у Німеччині отримала продовження в Україні. Щойно Німеччина заявила про те, що вона надає владі України доступ до всіх матеріалів, отриманих внаслідок арешту сайту, у кількох містах країни відбулися групові затримання причетних до його роботи громадян. Джерела у МВС повідомляють, що це лише перша хвиля дій силовиків. "Гідра" діяла в Казахстані, росії, Україні та білорусі, та угруповання, яке обслуговувало сайт у нашій країні (зокрема, у Києві) значне і добре організоване.
"Ймовірно, в умовах воєнного стану СБУ та Генпрокуратура вирішили діяти рішуче, бо стало відомо, що перші затримані вже заявили про готовність співпрацювати зі слідством. Оперативники мають намір якнайшвидше з'ясувати, хто з українців представляв інтереси сайту на території країни, і в чому саме ці інтереси полягають", – пише видання.
Окремий інтерес для слідства представило відмивання через сервери "Гідри" грошей. Торгівля наркотиками під час війни теж набуває нового статусу, що виявляється у рішучості оперативних дій та неготовності силовиків йти на компроміси.
"Успішна операція, проведена в Німеччині за участю американських спецслужб, викликала в Україні справжню хвилю затримань та кримінальних проваджень, які, з урахуванням війни, що продовжуються, носять запеклий характер і, ймовірно, завершаться великими тюремними термінами. У російської "Гідри", подоланої у Федеративній Республіці, явно не залишилося шансів уціліти і на території України", - йдеться у матеріалі.