“Наявність стратегічного партнерства не виключає різних підходів до вирішення тих чи інших проблем. Воно передбачає те, що ми можемо обговорювати стратегічні питання. Поки що позиція Німеччини — захистити Україну і забезпечити безпеку, механізми забезпечення безпеки поки що ми бачимо по-різному: Німеччина — у вигляді гарантування певного обсягу транзиту (російського газу територією України — ред.), ми бачимо у вигляді зупинки цього проекту у зв’язку з тим, що ми бачимо серйозну політичну забарвленість і загрозу для України. Наші переговори з Німеччиною в цій сфері продовжуються”, — зазначив Порошенко, відповідаючи на питання журналістів, чи розчарований він підтримкою з боку німецького канцлера проекту “Північний потік-2”.
За його словами, проект “Північний потік-2” не є новим у дискусіях між Україною і Німеччиною, між Україною і Європейським союзом. Україна не припиняє боротьби за те, щоб зупинити його будівництво, запропонувавши німецьким компаніям участь в управлінні української ГТС.
При цьому Ангела Меркель додала, що “Північний потік-2” для неї не означає припинення транзиту газу територією України і збереження цього транзиту є обов’язковою умовою запуску проекту.
“Наше стратегічне партнерство може витримати такі речі”, — додала вона.
Нагадаємо, Росія повернеться до переговорів про транзит газу через Україну з 2020 року, оскільки газопровід “Північний потік-2” не запрацює ще кілька років.