Консультації були перервані на початку 2017 року за ініціативою німецької сторони у відповідь на будівництво ізраїльських поселень на палестинських територіях.
За словами Меркель, між двома країнами існують розбіжності з низки питань, у тому числі про односторонній вихід США з іранської ядерної угоди. Так, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу розкритикував Спільний всеосяжний план дій (СВПД) - угоду, яка обмежувала ядерні розробки Ірану в обмін на скасування санкцій Ради Безпеки ООН і односторонніх обмежувальних заходів, введених в свій час США і ЄС. Виступаючи в Берліні в понеділок за підсумками переговорів, що відбулися з канцлером ФРН Ангелою Меркель, він заявив, що в разі виконання цієї угоди Тегеран зможе мати достатню кількість урану для створення бомб.
Незважаючи на все це, Німеччина та Ізраїль є “партнерами і друзями”, сказала вона.
Глава уряду ФРН назвала “викликаючим стурбованість” зростаючий вплив Ірану на Близькому Сході, “особливо для безпеки Ізраїлю”. За її словами, Німеччина буде докладати всі дипломатичні зусилля, щоб “витіснити Іран із прикордонних з Ізраїлем районів”.
Нагадаємо, 15 травня в Німеччині почали підготовчі роботи на морській ділянці “Північного потоку-2”.
Нагадаємо, Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина готова зіграти свою активну роль і сприяти Києву щодо питання про транзит газу через територію України після будівництва “Північного потоку-2”.