"Ідея, над якою ми працюємо з моїм французьким колегою Жан-Івом Ле Дріаном і яка для мене лежить в основі німецького головування в ЄС, уособлює для мене цей курс: Європейська рада безпеки… Нам потрібен такий орган як місце, де європейці об'єднують свою зовнішню політику та політику безпеки, в межах інституційної структури Євросоюзу та за його межами", - пише міністр.
Він вважає, що частиною такої структури має бути Британія, навіть якщо вона й не буде членом ЄС. Вашингтону ж Маас відводить роль "важливого партнера".
Говорячи про НАТО, німецький політик заявив, що для Німеччини зрозуміло: було би помилкою підривати цей блок, адже "без США ні Німеччина, ні Європа не зможуть ефективно захистити себе". Європа, за його словами, хоче бути сильною і суверенною, але як частина сильного НАТО, а не як його заміна.
Глава МЗС Німеччини також підкреслив, що не можна розділяти європейців у питаннях безпеки.
"Сусіди в Польщі та країнах Балтії можуть довіряти тому, що Берлін ставиться до їхніх потреб безпеки так само серйозно, як і до власних. Європа, якої ми прагнемо, не відбудеться, якщо діяти через їхні голови", - запевнив Маас.
Він також підкреслив: "Бути голосом розуму сьогодні є нашою найважливішою зовнішньою відповідальністю та безпекою. Ми над цим працюємо дуже конкретно: наприклад, щодо кризи в Україні, підтримуючи конституційний процес у Сирії, в питанні іранської ядерної програми, у стабілізації зони насильства у регіоні Сахель, в переговорах про припинення вогню в Лівії".
Нагадаємо, США і Німеччина не згодні з коментарем Макрона про "смерть мозку" НАТО.