Деталі
3 червня МВС направило в суд Центрального району Мінська відповідну заяву, де вказано виявлення у Tut.by “матеріалів, що зачіпають інтереси Республіки Білорусь”, і виявило при їх аналізі “ознаки екстремізму”, серед іншого, щодо Олександра Лукашенка.
За інформацією видання, в статтях помічені “лінгвістичні ознаки висміювання і образи, негативна оцінка діяльності Олександра Лукашенка, представників державної влади, окремих груп осіб, що виділяються за професійною ознакою”.
Цитата
“У загальному контексті здійснюється протиставлення груп осіб, що беруть участь в протестному русі, і інших груп, що включають „чинну владу“, „силовиків“, ОМОН, працівників ЦВК. Дані ознаки є способами вираження екстремістських висловлювань в частині розпалювання соціальної ворожнечі”, — йдеться в документі МВС.
У відповідь редакція Tut.by заявила, що визнання матеріалів порталу екстремістськими “може не просто знищити працю журналістів і всієї компанії, а стерти історію країни, яку 20 років писали журналісти”.
Нагадаємо
TUT.BY, заявив, що його головний редактор Марина Золотова була звинувачена у справі про ухилення від сплати податків. Їй може загрожувати 3-7 років в’язниці.
Контекст
Перебуваючи при владі з 1994 року, Лукашенко в минулому році почав жорстке придушення протестів.
За даними правозахисних організацій, з серпня за участь у вуличних протестах затримано близько 35 тисяч людей. Десятки отримали тюремні терміни. Влада каже, що порушено понад 1000 кримінальних справ.
Восени минулого року уряд позбавив Tut.by статусу офіційного ЗМІ.
Одна з журналісток Tut.by була засуджена до шести місяців тюремного ув’язнення в березні після того, як оскаржила офіційне твердження про те, що вбитий протестуючий був п’яний в момент своєї смерті. У середу її відпустили через закінчення терміну ув’язнення.
Україна, ЄС, США та ОБСЄ відреагували на обшуки та репресії щодо білоруського порталу Tut.by.