“Глобальному розповсюдженню епідемії сприяло те, що її здебільшого приховували” в перші дні, коли вірус був виявлений в Уханю, зазначили експерти. За їхньою оцінкою, у Китаю “були можливості, щоб швидше реагувати на ранні сигнали”, мовиться у повідомленні.
Водночас комісія розкритикувала ВООЗ за те, що та надто пізно скликала засідання комітету з надзвичайних ситуацій — лише 22 січня минулого року. І лише тижнем пізніше ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я та найвищий рівень небезпеки. Незрозуміло, чому обидва кроки не були зроблені раніше, йдеться у звіті незалежної комісії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї перевіряють інформацію про коронавірус в українській сировині для морозива
У комісії вказали на недоліки глобальної системи попередження про пандемію. “Всесвітня організація охорони здоров’я не мала достатньо можливостей для виконання цієї роботи”, — йдеться у звіті комісії.
Незалежна комісія з оцінки готовності до пандемії і заходів у відповідь була створена ВООЗ у липні минулого року для аналізу зусиль світової спільноти у боротьбі з пандемією коронавірусу. Її співголовами призначені колишня прем’єрка Нової Зеландії Хелен Кларк та колишня президентка Ліберії Елен Джонсон-Серліф.