nezakonniy-obig-tyutyunovikh-virobiv-beb-za-pivroku-viluchilo-obladnannya-ta-tovariv-na-750-mln-grn

Незаконний обіг тютюнових виробів: БЕБ за півроку вилучило обладнання та товарів на 750 млн грн

 • 606774 переглядiв

Робота детективів була зосереджена на виявленні переміщення великих партій нелегальних цигарок, ланцюгів постачань та збуту, пошуку місць виробництва контрафакту. Аналітики, у свою чергу, виявили прогалини в законодавстві та надали пропозиції, які зменшать можливості створення схем нелегального виробництва тютюнових виробів.

В.о. директора БЕБ відзначив роль галузевих експертів, бізнес-асоціацій та представників виробників, залучення яких до обговорення проблем дають позитивний результат.

«Зустрічі з представниками бізнесу стають регулярними. Це суттєва допомога інформацією, ми повинні отримувати фідбек від білого бізнесу. Наше завдання, перш за все, припинити нелегальні схеми та забезпечити збільшення надходжень до Державного бюджету України. Ті, хто працюють в рамках закону не повинні втрачати обсяги через контрафакт», – зазначив Едуард Федоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ухилення від сплати податків на понад 270 млн грн: гендиректору тютюнової компанії повідомили про підозру

За перше півріччя 2023 року значно зросли показники роботи БЕБ щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів – розпочато 76 кримінальних проваджень, 42 особам повідомлено про підозру, 26 справ вже скеровано до суду. Винесено 15 вироків, решта проваджень активно розслідується.

Детективами БЕБ вилучено 6 промислових виробничих ліній – в Одеській, Львівський, Миколаївській, Закарпатський, Київський, Полтавський, областях. В останній знайдено також цех з виготовлення кустарного обладнання для міні-виробництв.

У Київській області вилучено велику партію електронних цигарок та тютюнових сумішей на майже 100 млн грн. У Львівський області БЕБ зупинило діяльність нелегального каналу постачання електронних сигарет з далекого Сходу та їх незаконне переміщення на території України. У результаті проведення 15 обшуків вилучено продукції на 96 млн грн.

БЕБ зверненням до Держспецзв'язку ініціювало блокування 38 сайтів, через які збували нелегальні тютюнові вироби.

Загалом за шість місяців 2023 року вилучено 1,7 млн пачок цигарок та 321 тис. електронних сигарет. Крім того, вилучалися суміші для кальяну, марки акцизного податку з ознаками підробки, рідини для наповнення електронних тютюнових пристроїв, сировина тощо.

Загальна орієнтовна вартість вилучених за півроку товарів та обладнання більше 750 млн грн. Разом з результатами 2022 року вона вже сягає 1,4 млрд грн, а кількість вилучених цигарок - 6,1 млн пачок.

«Аналітики оцінюють втрати держави від нелегального обігу тютюнових виробів у мільярди гривень. Ми повинні крок за кроком знижувати цю цифру та повертати виробництво і продаж цигарок у легальне русло зі сплатою всіх податків», – зазначив Едуард Федоров.

За результатами інформаційно-аналітичної діяльності БЕБ та оцінки загроз економічній безпеці держави до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики направлено листи щодо змін нормативно-правової бази.

Аналітики БЕБ пропонують розробити механізм регулювання сплати акцизного податку з тютюнової сировини під час її імпорту, а також внести зміни до Податкового кодексу України в частині встановлення термінів для виготовлення із імпортованої сировини підакцизних товарів та впорядкування їх застосування.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі