Цитата:
“Всі вакцини у світі не пройшли третю стадію випробувань, на це треба більший термін, рік ще треба. Всі країни використовують її (вакцину — ред.) в екстреному режимі, в українському законодавстві немає такого режиму. Якщо ми беремо будь-яку вакцину, то ми не можемо її використовувати, бо немає правових підстав”, — сказав нардеп.
Деталі:
Голова партії “Слуга Народу” розповів, що під час засідання фракції обговорювався проєкт закону, що дозволив би використовувати вакцини в екстренних ситуаціях.
“Ми обговорювали законопроект 4613, він є важливим. Він відкриває саме для вакцин тільки від COVID можливість emergency use (використання в екстренних ситуаціях). Зараз немає такої можливості в українському законодавстві”, — розповів Корнієнко.
Доповнення
Голова партії вважає, що відповідний законопроект у Верховній Раді зможуть ухвалити цього тижня.
Що відомо про вакцини для України
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в України на підписанні або вже підписано контрактів на понад 30 млн доз вакцин від COVID-19.
МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Представники “Лекхіму” повідомили, що загалом планують поставити в Україну близько 5 млн доз вакцини китайського виробника, а у другій половині 2022 року — почати виробляти її в Україні.
За словами міністра кабінет міністрів Олега Немчінова, до 16 млн доз вакцини від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX.
За даними МОЗ, цього тижня наша держава, ймовірно, укладе договір із ще одним виробником вакцини від COVID-19.
Нагадаємо, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 24 грудня 2020 року підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.
У рамках дорожної карти, щепленнями від коронавірусної хвороби планується охопити щонайменше 50% населення країни протягом зазначеного періоду.
Раніше Степанов заявляв, що у першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин через механізм COVAX.