“Національний банк розглядає можливість удосконалення підходів до обрахунку офіційного курсу гривні до долара США”, — повідомили в НБУ.
Зазначається, що зараз офіційний курс гривні розраховується як середньозважене значення за усіма міжбанківськими угодами за день за даними ВалКлі (власного програмного комплексу НБУ, в якому банки здійснюють підтвердження усіх своїх угод щодо купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти на міжбанківському ринку).
“Національний банк вважає за необхідне перейти до його розрахунку на основі інформації із торговельно-інформаційних систем (ТІС) Bloomberg та Reuters щодо реальних ринкових угод та з відсіканням угод з екстремальними параметрами”, — зазначив регулятор.
За словами директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка, таким чином зменшиться навантаження на банки в частині формування звітності завдяки відмові від обов’язкової реєстрації угод в системі ВалКлі.
Крім того, НБУ планує перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching — нового функціоналу для укладання угод в ТІС. Цей функціонал надасть змогу забезпечити на міжбанківському валютному ринку постійну наявність твердих цін на купівлю-продаж іноземної валюти та швидке укладання угод за найкращими курсовими параметрами.
“Найближчими пріоритетами в напрямку подальшої лібералізації валютного ринку є дозвіл на репатріацію дивідендів за 2017 рік. Також ми можемо розглянути можливість подальшого послаблення обмежень на дострокове погашення кредитів”, — додав Пономаренко.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що падіння курсу гривні викликане зменшенням експорту в січні і продовженням виплат за кордон.