"По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 млн дол. США в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив 50 тис. дол. США за один календарний місяць", - йдеться у повідомленні.
Крім того регулятор встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон.
"Якщо розмір інвестиції є меншим 50 тис. дол. США, то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо)", - пояснили в НБУ.
Якщо сума інвестицій перевищуватиме 50 тис. дол. США , то для бізнесу діятиме повний перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу.
"Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо",- уточнили в Нацбанку.
В установі зазначили, що лібералізація умов інвестування за кордон стала можливою завдяки поступовій стабілізації ситуації на валютному ринку.
Відповідну постанову Правління № 51 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" ухвалено вчора, 8 червня. Зміни наберуть чинності з 12 червня 2017 року.
Як повідомляв УНН, Міжнародні резерви України з початку року зросли на 14%.