Так, згідно з даними МОВВ, в 2016 році відзначалася стабілізація споживання вин в світі. Всього було випито близько 242 млн гектолітрів напою.
При цьому, наголошується стабільна тенденція зниження обсягів випитого вина, яка бере свій початок в 2009 році.
У світовому розрізі перше місце за кількістю споживання, згідно з інформацією, опублікованою в звіті МОВВ, займають США з показником в 31,8 млн гл.
"Американці традиційно п'ють багато вина і є лідерами в рейтингу винолюбних націй вже 6 років", - йдеться у звіті.
Далі йдуть європейські країни з багатою культурою споживання вин, які до того ж є лідерами світового виробництва. Йдеться про Францію зі споживанням вина в обсязі 27 млн гл., Італія - 22,5 млн гл., Німеччина - 20,2 млн гл., а також Китай - 17,3 млн гл.
"Варто зазначити, що названі обсяги споживання у Франції є відносно стабільними в середньостроковій статистиці минулих років, в той час, як в США, Італії та Китаї відзначено невелике зростання", - резюмували в МОВВ.
Нагадаємо, українці стали пити більше вина.
Разом з тим, за словами експерта А.Безуглого, якість і різноманітність українського вина підвищується, хоча паралельно на вітчизняному ринку спостерігається збільшення кількості псевдо-імпортного вина.
Додамо, що через санкції щодо кримських виноробів українські споживачі вина не постраждають. Зокрема, альтернативою вина "Масандра" є унікальні вина українського бренду "Коктебель".