Зазначається, перевірки, окрім Павелка, торкнуться також депутата Костянтина Жеваго, директор "Львівтеплоенерго" Степана Пакіжа та одного з прокурорів Київської області Ігоря Хіміча.
"Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про проведення повної перевірки електронних декларацій ще 4-х осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 - 2017 роки... Суб'єкти декларування, щодо яких розпочнуть перевірку: Жеваго Костянтин Валентинович, народний депутат України VIII скликання, за 2017 рік. Павелко Андрій Васильович, народний депутат України VIII скликання, за 2015, 2016, 2017 роки. Пакіж Степан Петрович, директор Львівського міського комунального підприємства "Львівтеплоенерго", за 2016 рік. Хіміч Ігор Ігорович, прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, за 2015, 2016, 2017 роки", - йдеться у повідомленні.
Крім того, прийняті рішення про продовження строку перевірки щодо дев'яти суб'єктів декларування та про результати здійснення повної перевірки щодо восьми осіб, уточнили в НАПК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павелко втягнув УЄФА в корупційний скандал - ЗМІ
У НАЗК натякнули, що проведення планових перевірок стосовно згаданих осіб "прискорили" звернення та скарги щодо можливих фактів невідповідності їх декларацій реальним статкам.
"Проведення повних перевірок розпочинається за інформацією, яка була отримана від фізичних чи юридичних осіб, державних органів влади у листах, зверненнях чи скаргах, у яких були наведені факти про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей, котрі стосувались конкретного суб'єкта декларування та містили фактичні дані або твердження, що можуть бути перевірені", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили про можливу причетність президента ФФУ Павелка до утворення "бюджетної монополії" в рамках будівництва та реконструкції футбольних полів зі штучним трав'яним покриттям по всій країні. Зокрема, журналісти з'ясували, що компаніям, пов'язаним із ФФУ, вдалося освоїти понад 260 млн грн бюджетних коштів "на трав'яних полях". При цьому, ЗМІ наголошують, що закупівлі послуг у компанії "ФФУ Продакшн" - комерційна дочка ФФУ - відбулися за завищеними цінами.
Більше того, фінансування у розмірі 270 млн грн для будівництва футбольних полів зі штучною травою погоджував бюджетний Комітет під головуванням Павелка. У той час, як освоювали ці кошти комерційні компанії, пов'язані із ФФУ, яку очолює сам Павелко з 2015 року.
Як писав УНН, у Верховній Раді спрогнозували жорстку реакцію УЄФА на розслідування корупційної схеми ФФУ.