nayshvidsha-narada-shmigal-ne-priyshov-na-tarifnu-zustrich-z-golovami-fraktsiy

"Найшвидша нарада": Шмигаль не прийшов на "тарифну" зустріч з головами фракцій

 • 20352 переглядiв

"Найшвидша нарада у спікера. За 6 хвилин. Прем'єр-міністр не прийшов на зустріч з главами фракцій, тому зустріч закрили", - написав Ярослав Железняк.

Доповнення

Сьогодні повинна була відбутися зустріч керівництва парламенту, керівників депутатських фракцій і груп з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

На ній Прем'єр-міністр повинен був проінформувати керівництво Верховної Ради і керівників депутатських фракцій і груп щодо подальших кроків для вирішення ситуації з тарифами.

Тарифна криза. Хронологія

З 1 січня 2021 року в Україні значно зросли тарифи на комуналку, при чому - як за світло, так і за газ. Це обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Так, з початку року було скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт-год для населення на перші 100 кВт-год електроенергії і встановлено єдиний тариф на рівні 1,68 грн/кВт-год. Постанова Кабміну, якою підвищується ціна, ухвалена нібито з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року, так пояснили у Міненерго. Наразі питання "вирішили" компенсаціями - українцям роздадуть 1,4 млрд грн з держбюджету, але не всім, а лише окремим категоріям населення. Яким - читайте тут.

Слід додати, що 2020 року у своєму звіті Європейська комісія вказала, що ціни на електроенергію в Україні майже на 38% вищі від середньої вартості у країнах Європи. За цим показником Україна опинилася поряд з такими країнами як Греція, Мальта, Болгарія, Угорщина та Польща, де ціни на електроенергію найвищі в Європі.

"Газове питання" по суті почали вирішувати 18 січня. Тоді Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року. Також обмежили й ціну на розподіл (доставку) газу - на рівні 1,79 грн за куб для 14 газзбутів. 

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” на січень становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від уряду Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції. До того ж, знижені платіжки за газ прийдуть тільки у березні.

Наразі майже всі українські газопостачальники опублікували ціни на блакитне паливо для населення в лютому. Одразу сім компаній виставили ціну нижче граничної, а от інші 45 підприємств будуть продавати газ у наступному місяці за рекомендовані Кабміном 6,99 грн за кубометр.

Одначе, в експертних колах стверджують: рішення Кабміну щодо встановлення ціни на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр є фактично антиринковим. Сама ж підсумкова ціна блакитного палива для населення буде вищою - від 7,5 до 9,7 гривні за кубометр.

Водночас у НКРЕКП на ціну газу після опалювального сезону - прогнозів не дають.

Що стосується опалення та гарячого водопостачання - в уряді пообіцяли не піднімати ці тарифи до кінця опалювального сезону.

Варто додати, що ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    У США знову масова стрілянина: вбито п'ятьох дітей

     • 21627 переглядiв

    У Києві створять сучасні гастрономічні тури – КМДА

     • 15776 переглядiв

    В Україні почали процес виплати лютневих пенсій

     • 33373 переглядiв

    В Україні встановили ще один День пам’яті

     • 16073 переглядiв

    Бабак Тимко передбачив, коли в Україну прийде весна

     • 16825 переглядiв