Деталі
Зі слів голови асоціації, ведуться роботи з відновлення водопостачання в Макарові, Димерці на Київщині, Тростянці Сумської області, в Харкові та Сумах.
Складною залишається ситуація на території Донецької та Луганської областей. Там працівникам доводиться вести роботу з відновлення постачання під обстрілами. На деяких ділянках працювати стає практично неможливо.
Миколаїв більше місяця був без централізованого водопостачання. Зараз вдалося його відновити, проте вживати воду в якості питної без додаткового очищення не рекомендується.
На території Західної України водоканали стикнулися з додатковою проблемою збільшення кількості споживачів, адже системи не передбачає такого навантаження.
Крім того, як зазначив Новицький, відчуваються деякі складнощі з реагентами з очищення води.
Цитата
«Відчувається дефіцит реагентів, адже відбулася релокація виробників, багато хто з них знаходився на територіях, що зараз окуповані, або в зоні ризику, відповідно, були порушені логістичні ланцюжки. Зараз все відновлюється. І хоч є певні складнощі, водоканали забезпечені відповідними реагентами, у тому числі й завдяки критичному імпорту. Ми встигли подати зміни до переліку імпортованих матеріалів і реагенти ввозяться з-за кордону», – повідомив Новицький.
Він також додав, що завдяки ЮНІСЕФ та Червоному Хресту вдалося залучити додаткової допомоги на суму близько 100 млн грн для відновлення водопостачання на деокупованих територіях.
Нагадаємо
В Україні майже 1,5 мільйона людей залишилися без доступу до водопровідної води та понад 4,5 мільйона опинилися під загрозою втрати водопостачання через пошкодження водопроводу та електромереж.