Деталі
Так, доктор медичних наук і епідеміолог Тетяна Чумаченко вважає, що це політичне питання, яке потрібно вирішувати на національному рівні.
"Країна повинна завжди думати про свою біологічну безпеку і займатися виробництвом власних імунобіологічних препаратів, або, в крайньому випадку, якщо мова йде про те, щоб використовувати чужі технології або чужу вакцину розливати/ фасувати - то тоді все-таки перед цим тестувати, щоб це проходило через наші власні руки, а не ми отримували готовий препарат. Це було б дешевше і правильніше з точки зору біологічної безпеки", - вважає вона.
Лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук наголошує, що незважаючи на те, що у РФ при розвалі СРСР залишився великий потенціал науково-дослідницької бази, Україна змогла показати дуже високі результати і відновити втрачене.
"Після того, як ми відокремилися, є вагомі зрушення. І важливо розуміти, що на коронакризі небезпеки не закінчилися. Треба вкладати в науку гроші, підтримувати наших вчених і розробників, як вкладають в інші галузі розвитку держави. Це робота на майбутнє, на перспективу і незалежність країни в плані препаратів, тестів, вакцин. На жаль, в країні не приділяють цьому належної уваги. А "мізки" і їх розробки через вічне недофінансування їдуть на захід", - упевнений Гайдук.
Він резюмував, що в країні ніхто не підтримує розробників, завдяки яким Україна успішно протистоїть COVID-19 весь цей час.