“На даний момент міжнародні сили KFOR налічують 4 тис. чоловік і цілком справляються зі своїми обов’язками. Протягом вже 18 років вони забезпечують, відповідно до мандату ООН, мир і стабільність в краї. НАТО також надає допомогу і підтримку республіці в сфері безпеки”, — йдеться у повідомленні.
За словами дипломата, на засіданні Військового комітету “пройшов брифінг щодо ситуації в Косово і на Західних Балканах, за підсумками якого питання розширення чисельності сил KFOR не обговорювалося”.
Зазначають, що щодо оголошення влади Косова в грудні про створення власної армії, яке викликало гостру критику з боку Сербії, дипломат зазначив, що позиція НАТО “була сформульована у відповідній заяві генсека Йенса Столтенберга, в якому зазначалося, що альянс вважає цей крок несвоєчасним і ускладнює відносини з НАТО”. У той же час Військовий комітет НАТО не розглядає цей крок Пріштіни як серйозну загрозу для військової дестабілізації в регіоні.
Нагадаємо, раніше парламент Косово підтримав законопроекти щодо створення армії.
ЯК повідомляв УНН, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш стурбований повідомленням про прийняття в Косово трьох законопроектів, спрямованих на зміцнення потенціалу та ролі своїх сил безпеки.