Цитата
“Поки немає конкретної кандидатури. Але це буде жінка”, – повідомило джерело.
Деталі
У коментарі журналісту також зазначили, що точних термінів щодо обрання нового Омбудсмена наразі немає, оскільки, згідно з законодавством, це тривала процедура.
Як уточнив у спілкуванні з журналістом член Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту Павло Фролов, у законодавстві щодо призначення омбудсмена є умова: призначена особа не має бути молодшою за 40 років.
Він також підтвердив УНН: скоріше за все, новим омбудсменом стане жінка, але конкретні кандидатури в парламенті ще не обговорювали.
Щодо призначення, співрозмовник уточнює, що процедура є довготривалою, якщо її не змінювати.
УНН поцікавився, чи не планується змінювати процедуру, з урахуванням, що в країні війна, а Омбудсмена не призначено.
«Обговорювали, що це є проблемою у війну. Конкретних рішень не приймали, а лише відзначали, що це може мати негативний вплив. Найгарячіші питання поки закриватиме Ірина Верещук (як до речі і останнім часом), проте дійсно нам треба скоріше отримати повноцінного Омбудсмена», - сказав нардеп.
Доповнення
Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик повідомила, що до списку можливих наступників входять винятково представники фракції «Слуга народу». Серед кандидатів називали, зокрема, Мар’яну Безуглу, а також Олександра Качуру та Миколу Тищенко.
Після відповідних новин, народний депутат Олександр Качура у своєму Telegram-каналі повідомив, що на дану посаду не претендує.
“Новий омбудсмен, на мою думку, не повинен бути політиком, а має бути юристом, що професійно та ефективно зможе захищати права і визволяти з полону наших громадян”, – написав він.
Контекст
Сьогодні Верховна Рада проголосувала за звільнення Людмили Денісової з посади уповноваженого з прав людини.
30 травня, омбудсмен Людмила Денісова заявила, що народні депутати мають намір висловити їй недовіру.