Новою редакцією, зокрема, передбачено, що незаконне збагачення, тобто набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у тому числі опосередковано, активів, а також зменшення її фінансових зобов’язань, у розмірі (вартість) яких перевищує правомірно отримані доходи такої особи більше ніж на одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
А незаконне збагачення, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або у великому розмірі караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, йдеться у новій редакції.
Незаконне збагачення, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, або в особливо великому розмірі – караються позбавленням волі на строк від шести до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Нагадаємо, нардепи з правоохоронного комітету представлять свій проект закону щодо відповідальності за незаконне збагачення за 2-3 тижні.
Нагадаємо, 26 лютого Конституційний Суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила всі 65 проваджень за визнаною неконституційною статтею щодо незаконного збагачення. Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також оприлюднила повний список закритих справ.