Зауважимо, що приводом для проведення інтерв’ю з політиками став нещодавно зареєстрований у ВРУ так званий “аптечний” законопроект № 8591. Документ, зокрема, пропонує значно скоротити кількість аптечних закладів в країні за географічним принципом, а також передбачає значні обмеження на ведення аптечного бізнесу.
Тож більшість опитаних заявили, що не бачать потреби у закритті аптек в Україні, тому що, по-перше, вони забезпечують фізичну доступність ліків, а по-друге, штучне втручання у роботу ринкових механізмів знищить конкуренцію й спровокує подорожчання лікарських засобів, які і так сьогодні не дешеві.
“Я думаю, що зменшення кількості аптек призведе до росту цін на ліки. Більше того, я переконаний, що депутати не мають права втручатися у господарську діяльність українських підприємств”, — заявив народний депутат Олександр Лівік.
“Може, ми зменшимо кількість продуктових магазинів — і продукти стануть дешевшими?” — зазначив нардеп Геннадій Кривошея.
“Це так звана монополія. Можливо, це гра в чиїхось інтересах. Я не думаю, що ми маємо право обмежувати кількість магазинів, аптек, перукарень, стоянок. Це — не розумно. Голосувати за таке я не буду”, — підкреслив народний депутат Вадим Підберезняк.
“Мені здається, що таке ручне регулювання ринку — це повернення до соціалізму. Я думаю, що ринок сам врегулює, і тут важливу функцію зараз відіграє МОЗ, яке принаймні встановлює якісь правила гри на цьому ринку. Але втручатися у кількість аптек, у цінову політику — мені здається, що це чиясь задумка монополізувати ринок і нічого більше”, — додав депутат Андрій Левус.
Як писав УНН, на думку голови податкового Комітету ВРУ Ніни Южаніної, штучне регулювання аптечного ринку призведе до дефіциту ліків.