“Політизуючи історію польські політики переходять червоні лінії в добросусідських відносинах з Україною, Литвою, Німеччиною і шкодять своїм інтересам, посилюючи додатково напругу на лінії Варшава-Тель-Авів, Варшава-Брюссель, Варшава — Вашингтон. Чи треба нам нагадувати про концтабір в польському Явожно? Чи потрібно нам, українцям, вкотре згадати полякам про операцію Вісла чи Ризький договір? Чи коли Варшава разом з Москвою ділила Україну і як наслідок сама втрачала державність чи ставала жертвою поділу? Ми пробачили і попросили пробачення. Це наша стратегія, благословенна ще видатним моральним авторитетом Папою Іонаном Павлом ІI”, — написала Г.Гопко.
Нардеп додала, що Республіка Польща “від локомотива та взірця демократії” в Центрально-Східній Європі скочується “до шовіністичного диктату політики над історичною правдою, селективно обираючи чутливі сторінки історії”.
“Важливо розуміти, що ухвалення таких законів — це спроба утиску українців в Польщі, крім усього іншого. Хочу подякувати польським депутатам, хто не підтримав цей закон”, — резюмувала Г.Гопко.
Нагадаємо, Верхня палата польського парламенту (Сенат) прийняла поправки до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, які вводять покарання за використання формулювання “польські табори смерті” і поширення інших фактів про участь поляків у Голокості, які влада країни вважає неправдивими.