Цитата
“Мені здається, громадян від шалених тарифів врятує справедливість у формуванні тарифів, у нарахуванні субсидій і справедливість взагалі підходу до тарифної політики в Україні. (...) Тому коли „Батьківщина“ дивиться на собівартість (газу — ред.), ми бачимо, що сьогодні реальна вартість, яка може бути для українського споживача, — це 4 гривні. Далі можна покласти транспортування, зробивши так, щоб транспортування до споживача було не більше, ніж 30 копійок. Ось вам 4,30 в двох платіжках мають бути у людей. Це і справедливо і чесно до людей”, — розповів Івченко.
Деталі
Нардеп також зауважив, що лідерка “Батькіщини” Юлія Тимошенко наголошує на справедливій ціні газу для споживача з 2016 року, коли було відкрито ринок природнього газу.
“Ринку природного газу апріорі не може існувати. (...) Завжди було, що газ власного виробництва дешевший, ніж той, що ми імпортуємо. Навіщо ми зробили таку пастку для українського споживача, я не розумію. Але ж це потребує грошей вкласти у власне виробництво. Комусь це не вигідно? У нас газу достатньо: 20 млрд кубів, а населення приблизно потребує 13-14”, — зазначив Івчено.
Парламентар пояснив, що лібертаріанська модель ринку газу може існувати лише в умовах, коли всі країни фінансово рівні і можуть дозволити платити однакову ціну.
“Коли в нас бідна країна і 60% людей просять субсидій від держави, то у нас має бути інша політика формування тарифів. А це означає те, що пропонує „Батьківщина“: газ власного видобутку йде на населення, яке цього потребує — бюджетники тощо, а все інше — будь ласка, торгуйте на ринку природного газу, формуйте ціну, попит і пропозицію і спокійно продавайте цей газ”, — упевнений Івченко.
Нагадаємо, раніше Івченко зареєстрував проект постанови про компенсацію населенню різниці в цінах на природний газ.
Згідно з проектом постанови, уряд повинен компенсувати переплачені за газ кошти населенню за січень за рахунок субсидій.