Цитата
"Ми не можемо підтвердити заяви "Газпрому" про технічну неможливість перенесення транзиту із "Сохранівки" на "Суджу". У жовтні 20-го вони зробили це з 27,5 млн куб. м/добу - через техобслуговування на їхньому боці). Тоді "Газпром" подав через "Суджу" 165 млн кубометрів на добу (в 1,5 рази більше, ніж загальний транзит за минулі місяці)", - написав Вітренко у Twitter.
Доповнення
Україна попередила про намір припинити транзит газу маршрутом через "Сохранівку" через військові дії.
В ОГТСУ заявили, що "через втручання окупаційних сил у технологічні процеси" експлуатувати компресорну станцію в Новопскові в Луганській області вже неможливо, тому, починаючи з 11 травня, газовий потік за маршрутом "Сохранівки" припиняється і перенаправляється через станцію в Суджі. За даними ОГТСУ, цією трасою на 11 травня заплановано прокачування майже 72 млн кубометрів газу.
Водночас російський концерн "Газпром" заявляє, що подібне перемикання "технологічно неможливе".
Згідно з ОГТСУ, через "Сохранівку" до Європи надходить транзитом майже третина всього обсягу газу, що постачається з рф.
Тим часом обсяги російського газу, що постачається транзитом до Європи через територію України через ключовий пункт "Сохранівка", скоротилися до нуля, що, за повідомленнями, випливає з даних українського оператора ОГТСУ на середу, 11 травня.
За повідомленнями, часткова зупинка транзиту російського газу через українську ГТС призвела до різкого стрибка цін на газ у Європі. Так, базові європейські ціни на газ піднялися на 6,8% на відкритті ринку, тоді як у Великій Британії - на 9%.