naftogaz-ta-energoatom-domovilisya-nalagoditi-virobnitstvo-ta-zberigannya-vodnyu

Нафтогаз та Енергоатом домовилися налагодити виробництво та зберігання водню

 • 13871 переглядiв

"Пріоритетними напрямами співпраці Нафтогазу та Енергоатому стануть виробництво водню – шляхом використання наявних в Україні потужностей та створення нових, а також зберігання водню", - повідомили в пресслужбі.

Зазначається, що меморандум встановлює рамки стратегічного співробітництва та партнерства енергокомпаній з питань, що становлять предмет спільного інтересу. Це, зокрема, розбудова та модернізація енергетичного сектору України, інтегрованого з європейським ринком; декарбонізація енергетичної системи; розкриття потенціалу водневої енергетики України; підвищення енергоефективності і забезпечення розвитку ринків, торгівлі та кооперації у сфері водневої енергетики.

Як повідомляє пресслужба, сторони впроваджуватимуть принципи сталого розвитку в Україні та здійснюватимуть заходи задля переходу до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року.

Для цього потрібні рішення щодо розбудови внутрішнього ринку водневих технологій в Україні, вдосконалення виробничих потужностей та процесів виробництва, зберігання й використання водню, зазначають у Нафтогазі.

"Ми спостерігаємо стрімке зростання інтересу до водню у всьому світі і бурхливий розвиток міжнародного ринку водню. Українське виробництво водню може в осяжній перспективі скласти 40 ГВт. Використовуючи наявні спроможності та створюючи нові зелені потужності для виробництва водню, а також використовуючи існуючі та побудувавши з іноземними партнерами нові сховища, ми можемо досягти цих цілей", – зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, в України зараз дуже широке вікно можливостей. Адже вона має три переваги. По-перше, це географічне розташування, сприятливе для постачання водню в сусідні країни та Німеччину. По-друге, це наявність існуючих потужностей. По-третє, це необхідність зниження викидів CO2 та інших забруднюючих речовин і можливість ввести оподаткування викидів вуглецю у зв’язку з запровадженням в ЄС нової системи.

Як повідомляв УНН, цього тижня на Дашавському підземному газосховищі розпочалися ремонтні роботи в рамках десятирічної програми реконструкцій ПСГ.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    У Міненерго повідомили про запаси палива на зиму

     • 14147 переглядiв