Так, НАБУ почало укладати договори на Prozorro на виготовлення медалей, нагрудних знаків та сувенірів, які вручатимуться як подарунки та нагороди особам за відзнаки у службі. Серед лотів і замовлення 10 нагрудних знаків “За вагомий внесок у боротьбу з корупцією” з мініатюрою в футлярі та посвідчення до нього.
Окрім того, НАБУ замовило 70 сувенірних жетонів, 100 шкіряних брелоків, 150 флешок та 150 нагрудних знаків з символікою Національного антикорупційного бюро України. Загальна очікувана вартість закупівлі сувенірної продукції — 233 500 грн, а очікувана вартість закупівлі нагрудних знаків — 105 000 грн.
Нагадаємо, у 2019 році до реєстру корупціонерів на підставі рішення суду потрапив директор НАБУ Артем Ситник.
Пізніше до списку корупціонерів через неподання декларації про майновий стан відправили і засновника “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна.
Нещодавно депутати Європарламенту звернулися з листом до голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії і зазначили, що в Україні повинні уникати політизації роботи всіх правоохоронних органів. Деяких членів “Слуг народу” звинуватили у поширенні кремлівської дезінформації, координуючи добре організовані напади на незалежні установи, такі як НБУ, НАБУ та САП.
Раніше ЄС закликав Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у відповідність до Конституції та нагадував, що незалежність бюро — умова безвізу та макрофінансової допомоги.
МВФ у свою чергу заявив, що продовження програми фінансової підтримки України залежить від незалежності Національного антикорупційного бюро України, Спеціальної антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.