Деталі
Влітку 2021 року САП в черговий раз закрила цю справу через відсутність доказової бази і закінчення терміну давності слідства.
"Там вже всі терміни давності пройшли з цього питання, терміни давності розслідування. Там уже два або чотири роки, скільки вона... Вона рік і вісім місяців і все - тема закрита", - прокоментував ситуацію ексгенпрокурор Святослав Піскун в ефірі одного з телеканалів.
Весь цей час справу "Роттердам+" розслідували три детектива НАБУ: Денис Гюльмагомедов, Михайло Романюк і Микола Самойленко. Вони запевняли, що формула завдала колосального збитку державі - 39 млрд грн, але довести цього не змогли.
За інформацією САП, жодна експертиза не підтвердила версію детективів.
Паралельно НАБУ запустило ще один важливий напрямок - боротьбу з корупцією в "Укрзалізниці". У 2017 році директор бюро Артем Ситник заявив, що розслідуванням зловживань в "Укрзалізниці" зайнятий цілий відділ детективів. Однак на ділі це виявилося не так. Спеціальний відділ НАБУ завантажили іншими справами, тому прямими обов'язками детективи не займалися, що в підсумку призвело до банкрутства "Укрзалізниці".
Доповнення
У минулому році детектив Гюльмагомедов за справою про "Роттердам+" підписав меморандум з "Укрзалізницею" про спільну боротьбу з корупцією, але жодної схеми так і не зміг виявити. Тимчасова слідча комісія парламенту встановила, що НАБУ фактично самоусунулося від розслідування корупції в "Укрзалізниці" всупереч заявам Ситника про спецвідділі детективів. У своєму рішенні ТСК вказала на необхідність негайно організувати роботу бюро і спецвідділу НАБУ.