Деталі
При цьому, згідно з документом, понад чверть усіх зареєстрованих випадків (489) були безпосередньо пов’язані з пандемією COVID-19. RIAS відносить до них образи та інші матеріали антисемітського змісту, які поширювалися на мітингах проти коронавірусних обмежень, зокрема в промовах учасників акцій або на плакатах і транспарантах.
Число нападів на євреїв знизилося
Загалом, зазначають дослідники, число випадків образливої поведінки антисемітського характеру зросло в порівнянні з попереднім роком — їх найбільше серед усіх зафіксованих інцидентів (1449). Натомість кількість зафіксованих випадків насильницьких нападів на євреїв знизилася зі 109 до 96, а число погроз — з 58 до 39.
“Більш ніж у половині випадків (52 відсотки) не вдалося встановити їхнє політико-ідеологічне підґрунтя”, — зазначив член федерального правління RIAS Беньямін Штайніц, цитує інформагенція dpa. Однак приблизно чверть всіх інцидентів (479) можна віднести до крайньо-правого, правопопулістського спектру, і майже вдвічі менше (247) були пов’язані з конспірологічними теоріями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дадуть визначення “антисемітизму”: ВР підтримала законопроект