"Якщо до прийняття рішення щодо карантину “вихідного дня” у листопаді 2020 року та введення чергового локдауну у січні 2021 року Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП у І кварталі 2021 року, то наразі, враховуючи зменшення запасу міцності більшості видів економічної діяльності (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов функціонування протягом 2020 року очевидним є отримання за підсумком І кварталу 2021 року падіння ВВП, що може досягти 3%", - вказали у міністерстві.
Однак, як зазначається, пристосованість та гнучкість окремих видів економічної діяльності, підсилена здобутим досвідом у пік пандемії в Україні до роботи в умовах жорстких карантинних обмежень, а також початок запуску вакцинації у світі, продовження реалізації певних заходів уряду, запроваджених з метою підтримки бізнесу та населення "може мінімізувати це падіння".
"І у разі непогіршення ситуації з рівнем захворюваності та невпровадження надалі жорсткіших обмежень, вже починаючи з ІІ кварталу і до кінця 2021 року економіка вийде на позитивну динаміку", - наголосили у Мінекономіки.
Також у відомстві оцінили падіння ВВП України за підсумками 11 місяців 2020 року.
"Зменшення обсягів ВВП Мінекономіки орієнтовно оцінює на рівні 4,7% (п/п), що загалом відповідає прогнозованій тенденції", - вказали у міністерстві.
За попередніми даними Держстату, як повідомляється, зменшення обсягів ВВП у ІІІ кварталі минулого року, порівняно з ІІІ кварталом 2019 року, залишилось на рівні оперативної оцінки — 3,5%, що відповідає раніше оприлюдненим оцінкам Мінекономіки.
Нагадаємо, Мінекономіки прогнозує падіння економіки України на 4,8% у 2020 році.