"Я не можу бути певним за думку всіх жителів Івано-Франківщини. Але я мав розмову із людьми, які дотичні до цього питання (легалізації азартних ігор - ред.). Є багато бажаючих узаконити цю справу на території "Буковелю" та інших курортних зон Прикарпаття", - зазначив він.
М.Довбенко додав, що свого часу у фінкомітеті порушувалося питання легалізації азартних ігор в Україні. Однак, поки нардепи мають різні погляди на законну діяльність "одноруких бандитів".
"У нашому комітеті дискусія на цю тему почалася, але не завершилась. Я також поки що у роздумах. Маю аргументи і в один бік, і в інший. Невелика більшість членів комітету виступає за те, щоб легалізувати гральний бізнес. Однак, це точно треба серйозно врегулювати законодавством", - сказав він.
Нагадаємо, міністр фінансів О.Данилюк заявив, що має намір повернутися до питання легалізації азарту в Україні. Раніше такі спроби були провалені у Верховній Раді через те, що законопроекти відомства визнали корупційними та лобістськими.
За останніми соціологічним дослідженнями, українці виступають проти легалізації азарту, але за лотереї. Експерти стверджують, що одного лотерейного ринку було б достатньо для забезпечення додаткових надходжень у бюджет і покриття соціальних видатків, якби Мінфін вів ефективну регуляторну політику. Натомість статистика свідчить про зворотне. З 2014 року надходження від лотерейного ринку впали до рекордного мінімуму. Очікувалось, що ситуацію змінять нові ліцензійні умови для лотерей, з прозорими правилами гри та сучасною системою контролю.
Однак у представленому проекті Мінфіну експерти побачили відсутність бажання відомства контролювати лотереї та боротися з нелегальними закладами. Замість вимог щодо впровадження сертифікованого програмного забезпечення проект Мінфіну надає можливість приховати гральні автомати під виглядом лотерей. Крім того, цей проект відверто лобіює інтереси наближеної до влади компанії "УНЛ".
Шквал критики з боку експертів та невідповідність міжнародним стандартам зупинили погодження цього проекту. Деякі експерти тепер схиляються до думки, що Мінфін треба взагалі позбавити повноважень регулювати гральну сферу в Україні через неефективність відомства та заангажованість.