“Згідно з даними звітності ДП „Украерорух“, підприємство на кінець 2017 року накопичило оборотних коштів в сумі 1,5 млрд грн, що становить більше половини річного доходу підприємства. Інші ж підприємства цивільної авіації України, на жаль, не мають можливості створення запасу оборотних коштів, який би становив половину їх річного доходу. Це, знову таки, підтверджує недотримання принципу „cost base“ і створює умови для неефективного використання коштів цивільної авіації”, — сказано в листі.
Як приклад такої неефективності, авіакомпанії вказали випадок із виведенням близько 400 млн грн грошей “Украероруху” на рахунки “Платинум банку” (за цим фактом сьогодні розслідуються мінімум три кримінальні справи — ред.).
Нагадаємо, напередодні авіакомпанії “МАУ”, “Азур Ейр Україна”, “Атласджет Україна”, “СкайАП” і “Роза вітрів” звернулися до МІУ із заявою про необґрунтовано завищені ставки на аеронавігаційне обслуговування в Україні.
У своєму зверненні до МІУ авіакомпанії також констатували, що через бездіяльність з боку профільного міністерства, авіаційна галузь України є однією з найдорожчих і неефективних у частині ставок збору за послуги з аеронавігаційного обслуговування (АНО). Все це суперечить документам міжнародних організацій IСAO і “Євроконтролю”, переконані компанії.
Також нагадаємо, що директор ДП “Украерорух” Дмитро Бабейчук сьогодні так і не зміг прокоментувати претензії міжнародних авіаперевізників.
Зауважимо, що колектив “Украероруху” висловив Бабейчуку недовіру та чекає від міністра інфраструктури Омеляна рішення про звільнення свого очільника.