"Ми закликаємо Єврокомісію зробити все можливе для того, щоб на проекти на зразок "Північного потоку -2" була поширена дія Третього енергетичного пакета ЄС. У свою чергу ми гарантуємо надійність української ГТС, і готові залучити іноземного партнера до її використання. Це буде надійно – і для України, і для Європи. Натомість з російського боку гарантій аналогічної надійності роботи – жодних", - сказав він.
В.Гройсман наголосив, що реалізація проекту газопроводу "Північний потік-2" є використанням гібридної зброї проти Європи, формування потужного елементу майбутнього впливу на Євросоюз.
Під час розмови сторони також обговорили хід реформ в Україні, питання схвалення законодавчої пропозиції про започаткування Четвертої програми МФД і перспективи формування секторальних дорожніх карт, які стануть новим кроком співпраці України та ЄС.
Як повідомляв УНН, якщо німецький уряд спробує заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2", то російська компанія "Газпром" звернеться з цього питання до суду і виграє. Про це під час публічної дискусії на тему: "Як Україні співпрацювати з Німеччиною за нової-старої коаліції" заявив надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Вольфґанґ Райхель.
15 травня в Німеччині почали підготовчі роботи на морській ділянці "Північного потоку-2".
Нагадаємо, Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина готова зіграти свою активну роль і сприяти Києву щодо питання про транзит газу через територію України після будівництва "Північного потоку-2".