Представники Центру та начальник Яворівської КЕЧ району підполковник Федір Савицький поінформували про першочергові заходи, етапи виконання робіт, перспективні напрямки. Також поділилися думками щодо впровадження, адаптації та розвитку подібних проектів на загальнодержавному рівні.
Як зазначив заступник начальника Центру з роботі з особовим складом підполковник Володимир Безбородов, ідея відновлення казарм народилася ще до війни.
“Як тільки наш Центр розпочав підготовку військових спеціалістів за багатьма спеціальностями, відразу ж постало питання — де розміщувати особовий склад: викладачів, інструкторів, обслуговуючий персонал і, звісно, курсантів. На перших порах нас виручали наметові містечка, однак, з часом ми зрозуміли, аби навчання тривало успішно, необхідно створити належні умови для проживання. Саме тому на початку цього року ми поставили собі за мету одне амбітне завдання — переселити людей до казарм якомога швидше”, — наголосив офіцер.
Ф.Савицький представив учасникам інформаційного заходу ще один досить цікавий варіант вирішення житлової проблеми — збірно-щитову казарму кубрикового типу.
“Перш за все, хочу зазначити на тому, що це приміщення збудовано власними силами КЕЧ та Центру, тобто ми не наймали жодних підрядних організацій, а все зробили самі. Такий підхід дозволив нам зекономити майже чотири мільйони гривень, а собівартість будівлі склала дещо більше 2,5 мільйонів гривень. Можу із впевненістю сказати про те, що це перша за 25 років казарма у Збройних Силах України, яку були зведено коштом оборонного відомства. До кінця року плануємо запустити в експлуатацію ще одну таку казарму. Якщо ж говорити про стандарти НАТО, то вона, переконаний, відповідає усім стандартам”, — наголосив підполковник Федір Савицький.
Як зазначили представники Центру, в таких будівлях проживатимуть військовослужбовці перемінного складу, які приїжджатимуть на навчання.
Нагадаємо, 24 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков передав ордери на 32 квартири для працівників поліції на Донеччині.