Деталі
Там констатували, що нездорове харчування є одним з основних факторів ризику виникнення і розвитку неінфекційних хвороб. Тож, лікарі проводять роз’яснювальну роботу з пацієнтами на індивідуальному рівні — під час відвідування лікаря, і в ході проведення масових заходів: лекцій, так званих “шкіл здоров’я” для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, а також для хворих на цукровий діабет ІІ типу.
“За 9 місяців заклади охорони здоров’я провели 25 тис. бесід з пацієнтами. а також 1 тис. 970 лекцій”, — уточнили в ОДА.
Так звані “школи здоров’я” функціонують на території Дніпропетровської області з середини 2015 року. Станом на початок жовтня 2021 року їх кількість складає 258.
До теми
При COVID-19 підвищується ризик збільшення в’язкості крові та закупорки судин, саме тому важливо звертати увагу на продукти харчування, а також регулярно вимірювати рівень холестерину.
Відмовитися краще від ковбас, копченостей і свинини. Загалом червоне м’ясо вважається продуктом, який слід вживати з обережністю.
МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 грамів на тиждень.
Всесвітня організація охорони здоров’я, тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози та простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров’я рекомендують обмежити вживання в їжу м’ясної продукції та червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.
Червоне м’ясо — всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.