За законопроект проголосували 240 конгресменів, 188 висловилися проти. Голоси розділилися більш-менш за партійною ознакою, закон підтримали в основному демократи. Палата представників направила документ в Сенат, який контролюється Республіканською партією.
Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл не збирається виносити законопроект нижньої палати на розгляд сенаторів, пише Reuters. Таким чином, спроба демократів припинити шатдаун, що почався 22 грудня минулого року, швидше за все, не увінчається успіхом.
Нагадаємо, 8 січня о 21:00 за місцевим часом (о 6:00 за київським часом) президент США Дональд Трамп виступив з телевізійним зверненням до американської нації. Виступ транслювали всі найбільші американські телеканали. У своєму зверненні глава держави спробував переконати жителів США в необхідності прийняття його плану дій для зміцнення безпеки на кордоні з Мексикою, та сказав, що в країні “гуманітарна криза”. Під час звернення Трамп додав, що він запросив лідерів обох партій Конгресу на зустріч в Білий дім, яка відбудеться 9 січня. Він висловив надію, що законодавцям вдасться “піднятися над міжпартійними відмінностями”, щоб подолати кризу.
Відразу після звернення президента з відповідним словом виступили спікер Палати представників Ненсі Пелосі і лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер. Вони обидва закликали президента негайно відновити повну роботу уряду і не робити американський народ заручником недалекоглядної політики Трампа.
“Символом Америки повинна бути Статуя Свободи, а не стіна на кордоні”, — уклав сенатор Шумер.
Нагадаємо, 21 грудня конгрес США не зміг досягти згоди щодо окремих пунктів державного бюджету і відвернути “шатдаун”. Тому з 22 грудня через технічну відсутність фінансування американських урядових установ велика кількість держустанов закрита, а їх співробітники відправлені у відпустку за свій рахунок.
“Шатдаун” скасовує всі відпустки і лікарняні для особливо важливих співробітників. Отже близько 420 тисяч чиновників були змушені повернутися до роботи без зарплати.
Чиновники федеральної системи США подали в суд на уряд, який не платить їм зарплату за “шатдаун”.