Україна уважно стежить за розвитком ситуації на кордоні Азербайджану та Вірменії.
Цитата
«Закликаємо сторони до політико-дипломатичного врегулювання конфлікту з дотриманням норм міжнародного права, зокрема поваги до суверенітету та територіальної цілісності держав в межах їхніх міжнародно визнаних кордонів.
При цьому відзначаємо нікчемність будь-яких посередницьких зусиль та зусиль з підтримання миру з боку російської федерації, яка вчергове демонструє нездатність виконувати взяті зобов’язання», - йдеться у заяві.
МЗС України закликає українців наразі утриматися від відвідання Нагірного Карабаху, а тим, хто вже перебуває в регіоні - уникати місць військової активності.
Довідка
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває ще з 1990-х років. Попередній серйозний епізод вдалося загасити восени 2020 року, коли до Карабаху ввели російських миротворців. Проте конфлікт відновився у березні 2022 року, вже після російського вторгнення до України.
17 липня 2022 року президент Азербайджану звинуватив Росію та Вірменію у порушенні угоди щодо Нагірного Карабаху. За його словами, Міноборони Росії не виконало своєї обіцянки забезпечити виведення вірменських військових із Нагірного Карабаху до червня 2022 року.
12 вересня почалася чергова фаза загострення конфлікту.