“Це все ультимативні прийоми, які зменшують шанси укладення будь-якої домовленості, — сказав російський дипломат, відповідаючи на питання ТАСС. — Ми не можемо в такому жанрі розмовляти”.
“Тому, коли внутрішня робота (з діалогу щодо стратегічної стабільності) в обох столицях закінчиться, тоді, напевно, в практичну площину перейде питання про те, на якому рівні, в якому форматі відбудеться наступний контакт”, — додав Рябков.
За його словами, Росія “не боїться можливих нових санкцій США” за угоди щодо зброї з Іраном, це не вплине на позицію країни. “Ми американських санкцій не боїмося, ми звикли до них, — сказав дипломат. — Це ніяким чином не вплине на нашу лінію. Наша співпраця з Іраном багатопланова, в сфері ВТС співробітництво піде в залежності від потреби сторін і взаємної готовності до такої співпраці, в спокійному ключі”.
“Так що ще одним виконавчим розпорядженням (президента США Дональда) Трампа більше — це нічого не змінює в нашому підході”, — додав заступник міністра.
Рябков зазначив, що американська ініціатива з автоматичного відновлення санкцій проти Ірану нібито “повністю провалилася”. “Зараз ми з задоволенням констатуємо, що американські задуми активувати так званий snapback, тобто механізм автоматичного відновлення антиіранських санкцій, повністю провалилися”, — сказав він.
“Вітаємо консолідовану позицію членів Ради Безпеки, їх переважної більшості, яка збігається з нашою, а саме: передача американського листа не є підставою для відновлення цих антиіранських санкцій, — вказав Рябков. — Ми працюємо суворо в міжнародно-правовому полі. Будемо діяти так і далі, незважаючи на будь-які американські підступи”.
Додамо, ще на початку 2019 року представники Росії направили до Конгресу США документ, в якому містяться вказівки на проблеми з дотриманням Сполученими Штатами положень Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, неофіційна назва — СНО-III).