"Рішення бельгійської влади про видання візи Людмилі Козловській - особі, внесеній у список небажаних осіб в Шенгенській зоні, підриває її (Шенгенської зони - ред.) безпеку. Польща зі стурбованістю сприйняла рішення Бельгії", - заявили у міністерстві закордонних справ Польщі.
На підставі тимчасової бельгійської візи голова фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська в середу, 26 вересня, прибула до Брюсселя для участі в конференції на тему верховенства закону і правосуддя в Польщі, організовану групою євродепутатів від фракції лібералів.
У вівторок, 25 вересня, в МЗС Польщі був викликаний поcол Бельгії у Варшаві, де йому був оголошений демарш (протест) у зв'язку з видачею бельгійської візи громадянці України, внесеній Польщею у Шенгенську інформаційну систему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зі Швеції хочуть депортувати українку, яка втратила ногу через теракт - ЗМІ
У комюніке МЗС наголошується, що польська влада підтримує свою позицію про визнання Людмили Козловської небажаною особою на території Європейського Союзу. Це рішення було прийнято на підставі клопотання Агентства внутрішньої безпеки Польщі. У польської влади, зокрема, виникли сумніви щодо джерел фінансування очолюваного Козловською фонду "Відкритий діалог".
Розслідування польських ЗМІ вказує на співпрацю Козловської з ФСБ Росії, а також на непрозорі джерела фінансування фонду "Відкритий діалог". Фінансував фонд, зокрема, казахський олігарх Мухтар Аблязов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Естонії спіймали та депортували українських нелегалів
Людмила Козловська прибула до Брюсселя на запрошення лідера фракції Альянс лібералів і демократів за Європу Гі Вергофстадта, який закликав бельгійську владу видати їй візу. Політик вимагає також, аби цим питанням зацікавилася Європейська комісія. У листі до її президента Вергофстадт написав, що є побоювання, що польська влада, використовуючи правила Шенгенської зони, керувалася політичними міркуваннями, депортуючи Людмилу Козловську, яка неодноразово критикувала владу у Варшаві.
Як повідомляв УНН, 15 серпня, українку Людмилу Козловську, яка є президентом фонду "Відкритий діалог", депортували з Польщі в Україну та внесли до Шенгенської інформаційної системи (SIS).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі пояснили причини депортації українки