Цитата
"Глобальне (економічне - ред.) відновлення вже втрачало темп перед війною в Україні, частково через збої, пов'язані з "Омікроном". У січні ми знизили наш прогноз глобального зростання на 2022 рік до 4,4%. З того часу прогноз суттєво погіршився, в основному через війну та її наслідки. (...) У результаті ми прогнозуємо подальше зниження глобального зростання як у 2022, так і у 2023 році", - сказала Георгієва.
Вона зауважила, що при цьому для більшості країн зростання, як і раніше, "залишиться у позитивній зоні". "Проте вплив війни сприятиме прогнозованому зниженню для 143 країн цього року, на частку яких припадає 86 відсотків світового ВВП", - додала голова МВФ.
Деталі
Так, наразі, зі слів голови МВФ, з економічного погляду, зростання економіки спадає, а інфляція зростає. "Говорячи людською мовою, доходи людей падають, а труднощі зростають", - додала вона.
"Ця подвійна криза — пандемія і війна — і наша здатність справлятися з ними посилюються ще одним ризиком, що росте: фрагментацією світової економіки на геополітичні блоки — з різними торговими та технологічними стандартами, платіжними системами та резервними валютами. Такий тектонічний зсув спричинить за собою болючі витрати на адаптацію. Ланцюжки поставок, НДДКР та виробничі мережі будуть порушені та повинні бути відновлені. Бідні країни та бідні люди понесуть на собі основний тягар цих негараздів", - зазначила Георгієва.
Говорячи про заходи щодо забезпечення відновлення та підвищення стійкості економіки, вона вказала, що "безпосередніми пріоритетами є припинення війни в Україні, протистояння пандемії та боротьба з інфляцією та боргом".
Доповнення
Війна в Україні спричинила катастрофічну гуманітарну та економічну кризу. За останнім прогнозом Світового банку, цього року економіка України скоротиться приблизно на 45%.