“Якщо там дійсно пропонують допомогу, то МОЗ, безумовно, має приймати всю допомогу, яку дають. У крайньому випадку, МОЗ мав написати відповідь (Клініці Спіженко — ред.), що ми досліджуємо ваше звернення і надайте нам детальнішу інформацію. А голова цієї Комісії, яка відправляє людей на лікування за кордон, має написати листа, де він просить надати всі інші супровідні підтверджуючі документи про можливості Клініки.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Не розумію мотивів чиновників, які відмовляються врятувати життя — О.Спіженко
Точно так же надіслати експертам, які стверджували, що лікування в Україні не можливе із запитанням чи можна це вважати, що таке лікування в Україні можливе. І приступати до переговорів з клінікою. Це нормальна бюрократична ситуація в нормальному розумінні цього слова. Тобто є запит — він терміновий, тому що це життя людей, і згідно Закону про звернення, є терміновим, і протягом трьох дів вони мають відповісти”, — розповів В. Сердюк.
Нагадаємо, більше двох тижнів тому Центр онкології “Клініка Спіженко” звернувся до МОЗ України із соціальною ініціативою безкоштовно пролікувати онкохворих українських пацієнтів, які у черзі очікують на бюджетне фінансування, аби отримати лікування. Таких сьогодні нараховується близько 30 осіб.
У Клініці Спіженко висловили готовність надати онкологічну допомогу на орієнтовну суму 8,5 млн грн, що, за попередніми розрахунками, дозволить безплатно пролікувати КіберНожем близько 12 пацієнтів.
У МОЗ на пропозицію лікарні досі не відреагували.
Заступник міністра охорони здоров’я О.Лінчеський з цього приводу заявив, що розглядатиме ініціативу лікарні протягом 30 днів.