"Старша профільна школа є одним із ключових елементів НУШ. І бажано почати підготовку завчасно. Запуск старшої профільної школи буде великою інвестицією, на яку потрібні чималі кошти - на капітальні ремонти і нове освітнє середовище, на глибоку перепідготовку вчителів. Саме тому над цим проектом ми працюватимемо зі Світовим банком. Угоду плануємо підписати вже зимою 2020-го", - повідомила міністр, підсумовуючи 50 днів роботи нового уряду.
Також, з її слів, у МОН почали перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи. "Зараз у нас є близько 1,5 млрд невикористаних коштів (освітня субвенція, субвенція НУШ, субвенція на Інтернет). Щоб вони не пропали в кінці року, ми зробимо їх перехідними та 2020-го спрямуємо на підтримку, насамперед, опорних шкіл", - додала Новосад.
З її слів, опорні школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти. "Зараз таких шкіл трішки більше 800. За найближчі рік-два їх має стати близько 1500. Вже з 2020-го будемо цільово підтримувати в них розвиток освітнього простору і матеріальне забезпечення", - додала міністр.
Також вона повідомила, що МОН запроваджує супервізію для вчителів. "Наказ я підписала вчора. По суті, йдеться про додаткову допомогу вчителям для боротьби з професійним вигоранням та підбору кращих методик залежно від специфіки класу і з огляду на цінності НУШ. Йдеться не про перевірку чи контроль", - вказала Новосад.
"Щодо вищої освіти - готуєм алгоритм для комплексної реформи фінансування та управління. Публічну презентацію концепції чекайте в листопаді. Щодо профтехосвіти – в межах проєкту EU4Skills відібрали регіони-переможці, де будуть створені 7 центрів професійної досконалості. Чекайте на оголошення наприкінці наступного тижня", - заявила голова МОН.
Нагадаємо, МОН працює над підвищенням зарплат освітян у 2020 році.