У січні, через чотири місяці після подання заяви, Плахотнюку було скасовано американську візу. Це сталося після того, як державний секретар США Майк Помпео заявив, що “корупційні дії (Плахотнюка — ред.) підірвали верховенство закону та серйозно поставили під загрозу незалежність демократичних інститутів у Молдові”.
Плахотнюк подав позов до суду у Нью-Йорку, стверджуючи, що візова заборона позбавила його “належного процесу розгляду притулку і тим самим ставить його життя і свободу під серйозну небезпеку”.
Нагадаємо, у травні 2020 року прокурори Молдови висунули впливовому олігарху та експолітику Владу Плахотнюку звинувачення в масштабному розкраданні та планують вимагати його екстрадиції зі Сполучених Штатів. Плахотнюка звинувачують у створенні кримінальної групи, вимаганні та шахрайстві. Як зазначив генеральний прокурор Молдови Александру Стояноґло, що, щойно обвинувальний акт буде готовий та перекладений англійською, Кишинів буде вимагати екстрадиції Плахотнюка зі США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соратник олігарха-втікача Плахотнюка застрелений в Молдові
Володимир Плахотнюк, за деякими оцінками, є найбагатшою людиною Молдови. Він був членом молдовського парламенту кілька разів, востаннє — з лютого по липень 2019 року. Плахотнюка пов’язують із так званою “крадіжкою століття” — скандалом через зникнення понад 1 мільярда доларів — близько однієї восьмої частини ВВП Молдови — з найбільших банків країни з 2012-го по 2014 рік.