Міністерство юстиції вже оприлюднило власний підсумок доповіді Мюллера, вказавши, що слідчі не знайшли ознак змови між Росією та штабом Трампа. При цьому у самому Мін’юсті дійшли висновку на основі представлених їм матеріалів, що президент США не намагався перешкоджати правосуддю. Критики Трампи наполягати на оприлюднення повної версії доповіді Мюллера.
Текст доповіді Мюллера буде оприлюднено з купюрами, які торкнуться, зокрема, інформації, пов’язаної з роботою журі присяжних, і відомостей про роботу американської розвідки.
Трамп у вівторок повторно заявив, що з нього вже зняті всі підозри, пов’язані з виборами, хоча ні він сам, ні американська громадськість з текстом доповіді ще не ознайомилися.
“Жодної змови, жодного перешкоджання правосуддю!” — написав Трамп в Twitter.
No Collusion — No Obstruction!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 16 квітня 2019 р.За словами Трампа, доповідь “написали 18 розгніваних демократів, які, до речі, належать до числа ненависників Трампа (і прихильників Клінтон)”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп розлютився через статті про екс-адвоката Обами, який працював в інтересах Януковича
Президент також знову написав, що розслідування мало би зосередитися на “людях, які шпигували” за його передвиборним штабом в 2016 році і “придумали всю історію з Росією”.
“Оскільки жодної змови не було, з якого дива взагалі було починати розслідування! Відповідь — брудні копи, демократи і брехлива Гілларі!”
Призначений Трампом міністр юстиції США Вільям Барр минулого тижня висловив думку, що американські розвідслужби дійсно вели стеження за передвиборчим штабом Трампа.
Згодом він уточнив свою заяву, зазначивши, що, хоча він не стверджує, що “велася неналежна стеження”, він “стурбований цим і вивчає це питання”.
Міністр юстиції США заявив, що хоче вивчити обставини, за яких було розпочато розслідування ФБР щодо Трампа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одразу декілька американських видавництв готові випустити друковану версію доповіді Мюллера
Як повідомляв УНН, Барр зазначив, що слідство “не встановило, що учасники кампанії Трампа вступали в змову чи координували свою діяльність з урядом Росії в його діях щодо втручання у вибори”. Барр також зазначив, що розслідування не знайшло доказів, що Трамп намагався перешкодити правосуддю під час розслідування.
У його листі не було подробиць про те, що Мюллер дізнався про низку співробітників Трампа, у яких були контакти з Росією під час кампанії 2016 року і перехідного періоду після виборів.
Деякі члени слідчої групи Мюллера нещодавно в американських ЗМІ заявляли, що Барр неточно резюмував доповідь.
Демократи у Палаті представників зажадали повного звіту Мюллера, зокрема після того, як Барр сказав, що Мін’юст працює над редагуванням конфіденційної інформації. Вона може містити докази, секретні джерела і методи розвідки, а також деталі кримінальних розслідувань.